Državno natjecanje iz znanja i kreativnosti ''Čitanjem do zvijezda''
Autor: Maja Pavičić, 10. 5. 2023.

U Čakovcu je 5. svibnja održana nacionalna završnica iz projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja „Čitanjem do zvijezda“, a realiziran je kroz natjecanje u znanju i kreativnosti koje je provedeno u dvije kategorije – kviz znanja i kreativni uradak na temu Volim London.

Na kvizu znanja školu su predstavljale Matea Kobaš iz 7. razreda, Lea Baotić i Anastazija Vincetić iz 8.b razreda. Učenice su osvojile 18. mjesto u konkurenciji od 38 škola. Učenica 7. razreda Petra Živković sudjelovala je u izradi kreativnog uratka i osvojila 7. mjesto, također u konkurenciji od 38 škola. Školski je tim pod vodstvom knjižničarke Maje Pavičić i nastavnice geografije Dajane Kolobarić, a mentorstvu za kreativni uradak pridružila se vjeroučiteljica Klara Živković.

Čestitamo našim učenicama na ostvarenim rezultatima i iznimno ih pohvaljujemo zbog uloženog truda i rada. Bilo je jako izazovno i zahtjevno, ali naše su natjecateljice zaista bile posvećene čitanju, učenju i pripremi za ovo natjecanje. Bravo!